Trustly

Autorstwa Magdalena
3 Wrzesień, 2020

Trustly to genialne rozwiązanie dla wszystkich graczy, którzy szukają szybkiej, wygodnej i bezpiecznej metody wpłaty do kasyn oraz bukmacherów. Ta metoda jest powszechnie akceptowana przez szereg platform hazardowych w Europie i cieszy się rosnącą popularnością wśród graczy. Nie tylko polskich, dla których jest to naprawdę atrakcyjna opcja ze względu na „nowe zasady” wprowadzone przez ustawę hazardową 2017, ale również z innych krajów Europy – między innymi ze Szwecji (skąd to wywodzi się ten system płatności).

Trustly to rozwiązanie, które działa bardzo podobnie do innego, równie popularnego w naszym kraju systemu – Przelewy24. W obu przypadkach dokonujemy płatności na zasadzie „przedpłaty”. Aczkolwiek, istnieją tutaj pewne drobne różnice. Przelewy24 są o wiele bezpieczniejszym rozwiązaniem niż Trustly. Dlaczego? Ponieważ w tym pierwszym systemie sami logowaliśmy się do bankowości internetowej i zlecaliśmy przelew. W przypadku Trustly jednak podajemy dane do naszej bankowości internetowej zewnętrznej firmie, która sama realizuje przelew w naszym imieniu.

Oczywiście, Trustly to firma jak najbardziej zaufana, cieszącą się dużą popularnością na rynku europejskim i wielokrotnie nagrodzona różnego rodzaju wyróżnieniami od renomowanych instytucji. Trzeba jednak zaznaczyć, że to rozwiązanie jest teoretycznie naprawdę niebezpieczne. Nie to, że samo Trustly „opróżni” nasze konto, ale przecież zawsze może dojść do wycieku danych – nawet jeśli nasze konto bankowe jest zabezpieczone przed nieautoryzowanymi transakcjami (chociażby potwierdzenie kodem SMS), to wciąż użytkownicy bardzo często używają tego samego hasła na wielu innych platformach. Trustly nie jest systemem szczególnie niebezpiecznym, ale warto tutaj wspomnieć, że ryzyko w przypadku korzystania z tej metody jest większe niż przy innych systemach płatności.

 • Prosta i niewymagająca rejestracji metoda płatności
 • Obsługiwana jest naprawdę dużą ilość banków
 • Trustly jest akceptowane przez większość kasyn oraz platform bukmacherskich
 • Wpłaty oraz wypłaty są darmowe
 • Bardziej wątpliwa kwestia bezpieczeństwa w przypadku korzystania z tej metody płatności
 • Długi czas oczekiwania na wypłatę środków – tyle, co w przypadku standardowego przelewu bankowego

O Trustly

Trustly to system płatności wywodzący się ze Szwecji. Został założony już w 2008 roku, aczkolwiek z początku popularnością cieszył się wyłącznie w swoim rodzimym kraju. Firma jednak stosunkowo szybko zyskała rozgłos także w innych częściach Europy – w Polsce była popularna również przed wejściem ustawy hazardowej w 2017 roku, kiedy to dodatkowo pozyskała także całe grono podirytowanych graczy.

Trustly to marka, której jak najbardziej możemy zaufać – pomimo względnie niebezpiecznego systemu na jakim opiera się ta metoda płatności. Firma jest nadzorowana przez Finansinspektionen (Szwedzka Komisja Nadzoru Finansowego).

Strona internetowa Trustly została świetnie przygotowana i bez problemu znajdziemy na niej wszystkie niezbędne dla nas informacje. Jest również w pełni dostępna w języku polskim, a także szeregu innych języków: angielski, hiszpański, fiński, szwedzki, holenderski, norweski oraz niemiecki.

Lista krajów obsługiwanych jest jednak nawet większa: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Łotwa, Malta, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania i Włochy. Jak widzimy – Trustly swoim zasięgiem obejmuje niemal całą Europę! I prawie całą Unię Europejską, bo brak jest na tej liście jedynie Francji i Grecji.

Chociaż sama koncepcja systemu płatności Trustly jest naprawdę prosta, firma zdecydowanie przeprowadziła małą „rewolucję” na rynku finansowym. Trustly to nic innego jak pośrednik w płatnościach, który pozwala nam wpłacić nasze środki do platform hazardowych oraz dokonywać zakupów w sklepach internetowych. Takie transakcje są dokonywane z naszego konta bankowego, z tym że zamiast iść bezpośrednio do firmy odbierającej płatność, płatności dokonujemy do serwisu Trustly, który następnie przetwarza nasze środki dalej do firmy, której chcieliśmy zapłacić.

Jak widzimy – właśnie dlatego jest to tak genialne rozwiązanie dla graczy z Polski, którzy ze względu na ustawę hazardową z 2017 roku nie są w stanie sami dokonywać przelewów bankowych do nielegalnych bukmacherów i kasyn. Tutaj płacimy firmie Trustly, która następnie sama przekazuje naszą płatność dalej.

Wpłaty i wypłaty do kasyna

Jak dokonać wpłaty do kasyna? Jest to niezwykle proste. Wystarczy, że z poziomu kasyna wybierzemy Trustly jako metodę płatności, wpiszemy kwotę, podamy dla systemu płatności swoje dane do logowania do bankowości – i tyle. Już po chwili nasze środki zostaną zdeponowane do kasyna i będziemy mogli rozpocząć grę.

Wypłaty przebiegają w analogiczny sposób – wszystko możemy bardzo szybko załatwić z poziomu kasyna. Musimy jednak pamiętać, że wypłatę przez Trustly otrzymamy na nasze konto bankowe. W związku z tym taka wypłata nie jest już natychmiastowa i musimy liczyć się z takim samym czasem oczekiwania, co w przypadku każdego innego przelewu bankowego (nawet do 5 dni roboczych).

Jeżeli martwimy się o kwestię anonimowości – bez obaw. Bank nie będzie wiedział, gdzie dokonaliśmy depozytu oraz skąd przyszły środki. Wszystkie transakcje będą od „Trustly Poland spółka z ograniczoną odpowiedzialnością” – i to właśnie w tym tkwi geniusz tej metody dla polskich graczy, którzy zostali wyłączeni z rozgrywki w nielicencjonowanych platformach hazardowych.

Jakie banki są obsługiwane przez Trustly?

Lista banków obsługiwanych przez Trustly jest naprawdę długa – co oczywiście jest ogromną zaletą, bo w zasadzie niezależnie od tego, gdzie posiadamy nasze konto – będziemy mogli skorzystać z systemu płatności Trustly. Poniżej zamieszczamy listę wszystkich banków obsługiwanych przez Trustly.

 • Alior Bank
 • Bank Millennium
 • Bank Pekao
 • Bank Pocztowy
 • BGZ BNP Paribas
 • Citi Handlowy
 • Credit Agricole
 • eurobank
 • Getin Bank
 • ING Bank Śląski
 • Inteligo
 • mBank
 • PKO Bank Polski
 • Raiffeisen Polbank
 • Santander

Bezpieczeństwo

Kwestią, którą koniecznie należy poruszyć przy recenzowaniu tej metody płatności jest bezpieczeństwo. Jak to wielokrotnie już tutaj wspomnieliśmy – samo Trustly jest platformą, której jak najbardziej możemy zaufać. Problem bezpieczeństwa nie leży w tym, że nie możemy zaufać Trustly – tylko w samym systemie na jakim opiera się ta metoda płatności.

Aby dokonać transakcji za pomocą Trustly jesteśmy zmuszeni podać swoje dane do bankowości internetowej. W przeciwieństwie do systemu Przelewy24, gdzie sami logowaliśmy się do naszego banku i dokonywaliśmy transakcji, tutaj wykonuje ją za nas Trustly. Jest to niebezpieczne dlatego, że w razie wycieku danych z serwisu jesteśmy narażeni na włamanie na nasze konto bankowe. Oczywiście Trustly odpowiednio zabezpiecza informacje swoich klientów, aczkolwiek zawsze powinniśmy wziąć pod uwagę ewentualność, że pewna część danych może wyciec – i nie jest to wcale niespotykane w dzisiejszych czasach.

Możemy się jednak bardzo łatwo przed tym zabezpieczyć. Wystarczy trochę zdrowego rozsądku. Przede wszystkim nie powinniśmy używać tego samego hasła dla platform związanych z finansami. Inne hasło dla bankowości internetowej, inne dla portfela Skrill i jeszcze inne dla portfela ecoPayz. Dla 100% ochrony powinniśmy jednak zabezpieczyć się jeszcze bardziej – przed dokonaniem płatności za pośrednictwem Trustly powinniśmy zmienić nasze hasło w bankowości internetowej, a następnie po zakończeniu transakcji ponownie przywrócić stare hasło. Jeśli często dokonujemy transakcji za pomocą Trustly może być to trochę czasochłonne, aczkolwiek jeśli chcemy zagwarantować sobie maksimum bezpieczeństwa i jednocześnie cieszyć się wygodą wpłat oraz wypłat do nielegalnych platform hazardowych – powinniśmy to zrobić.

W jakich kasynach skorzystamy z Trustly?

Odpowiedzią jest – praktycznie w każdym! Trustly jest obecnie równie popularną metodą płatności w hazardowym półświatku, co portfele Skrill i Neteller. Szczególnie jeśli mowa o kasynach, które akceptują polskich graczy. Zagraniczne kasyna dobrze znają okoliczności polskich graczy i zdają sobie sprawę, że nie mogą oni już korzystać z portfeli Skrill oraz Neteller.

Poniżej zamieszczamy listę kilku wybranych kasyn, które obsługują system płatności Trustly.