ecoPayz

Autorstwa Magdalena
29 Marzec, 2020

ecoPayz to cieszący się sporą popularnością na naszym rodzimym rynku portfel internetowy. Nie jest tak jednak od zawsze, bo do całkiem niedawna nazwa ta była dla wielu zupełnie nieznana. Nawet kasynowi weterani rzadko kiedy korzystali z usług tego portfela. Bo po co – z kolei na rynku istnieją równie dobre alternatywy jak Skrill i Neteller.

Jednak wraz z wejściem ustawy hazardowej w 2017 roku portfel ecoPayz zupełnie „rozkwitł” w Polsce, stając się jedną z najczęściej wykorzystywanych metod płatności do bukmacherów oraz kasyn. Dlaczego tak się stało? Ponieważ jego dwaj najwięksi rywale (Skrill oraz Neteller) przestali akceptować płatności do zagranicznych platform bukmacherskich od polskich graczy i tym samym sami wyeliminowali się z naszego rynku.

  • Strona jest w pełni dostępna w języku polskim
  • Możliwość ustawienia weryfikacji dwuskładnikowej znacząco zwiększającej bezpieczeństwo naszego konta
  • Dostępna fizyczna i wirtualna karta do konta
  • Karty ecoPayz nie są dostępne w rodzimej dla nas walucie (PLN)
  • Zasięg tego portfela wciąż nie jest tak duży jak portfeli Skrill i Neteller

O ecoPayz

ecoPayz to portfel internetowy wywodzący się z Wielkiej Brytanii. Istnieje na rynku już od bardzo długiego czasu – założony został w 2000 roku, aczkolwiek jego popularność (szczególnie na rynku polskim) dopiero od niedawna wystrzeliła w górę. Dlaczego tak się stało? Głównie dlatego, że dwa największe portfele służące do przetwarzania transakcji na cele hazardowe (Skrill i Neteller) zablokowały możliwość dokonywania płatności oraz otrzymywania wypłat od nielegalnych kasyn oraz nielicencjonowanych bukmacherów dla graczy z Polski. Portfel ecoPayz jednak takiego ograniczenia nie wprowadził i bez najmniejszych problemów możemy go używać do gry na zagranicznych platformach hazardowych.

Aczkolwiek wzrost popularności portfela ecoPayz i tak był już tylko kwestią czasu. Rozwiązanie te stało się także o wiele popularniejsze za granicą, pomimo że gracze z innych części Europy nie zostali objęci żadną ustawą ograniczającą ich możliwości gry przez internet. Dlaczego? Bo ecoPayz to naprawdę atrakcyjne rozwiązanie. Fakt, opłaty są tutaj nieco wyższe niż w przypadku portfeli Skrill i Neteller – ale nie o wiele. Jeszcze kilka lat temu różnica była większa, ponieważ zarówno Skrill oraz Neteller były tańszymi rozwiązaniami – firmy jednak zdecydowały się podnieść koszty użytkowania, co także bezpośrednio wpłynęło na atrakcyjność ecoPayz. Ponadto – oba te portfele nie oferują możliwości prowadzenia konta w wielu walutach (za wyjątkiem VIP-ów), podczas gdy w ecoPayz jest to możliwe.

Jak widzimy – ecoPayz to naprawdę solidna alternatywa dla obu tych portfeli i przekonali się o tym nie tylko polscy gracze, którzy jednak w dużym stopniu zostali zmuszeni do zmiany swojego ulubionego systemu płatności. Ponadto – oczywiście nie jest on wykorzystywany tylko w celach hazardowych. Możemy z niego skorzystać również do wszystkich innych płatności, z tym że zasięg tego rozwiązania jest stosunkowo niewielki jeśli chodzi o cele niehazardowe. Jeżeli jednak zamówimy również kartę ecoPayz do konta, bez problemu będziemy mogli płacić za nasze zakupy w sklepach stacjonarnych.

Strona internetowa ecoPayz jest w pełni dostępna w języku polskim, a także szeregu innych języków: hiszpańskim, francuskim, włoskim, portugalskim, rosyjskim, tureckim, chińskim i japońskim. ecoPayz oferuje swoim klientom także solidną obsługę klienta w języku polskim – jest ona jednak dostępna jedynie drogą mailową. Jeżeli chcemy skontaktować się z pracownikami platformy za pomocą czatu na żywo, będziemy musieli rozmawiać w języku angielskim lub jednym z innych obsługiwanych języków: hiszpańskim, tureckim, niemieckim, rosyjskim, francuskim i włoskim.

Konto wielowalutowe

Jak wcześniej wspomnieliśmy – w ecoPayz każdy ma możliwość prowadzenia konta w wielu różnych walutach. I dostępnych jest ich naprawdę wiele – dolar amerykański, funt brytyjski, frank szwajcarski, euro, i wiele więcej. Jak to jednak wszystko działa?

W ecoPayz możemy wybrać tylko jedną walutę jako główną walutę konta. Dla graczy z Polski oczywiście najlepiej jest wybrać PLN, aczkolwiek zależy to zupełnie od naszych preferencji. Jednak oprócz jednej głównej waluty mamy tutaj także możliwość prowadzenia licznych subkont walutowych. Co jest w tym wszystkim najlepsze? Że za ich pośrednictwem możemy dokonywać płatności nie pokrywając przy tym kosztów przewalutowania. Oczywiście, istnieje tez możliwość przelewu środków z jednego subkonta na drugie, aczkolwiek wtedy, jako że będzie to bezpośrednia konwersja jednej waluty do drugiej, będziemy musieli pokryć koszty przewalutowania.

Co więcej, nasz portfel ecoPayz możemy zasilić na wiele różnych sposób. Możemy w tym celu skorzystać z kart bankowych, systemów płatności jak Trustly, Przelewy24, czy PayU, a także Paysafecard.

Bezpieczeństwo

ecoPayz jest także w pełni bezpiecznym rozwiązaniem. Sama platforma jest oczywiście bardzo dobrze zabezpieczona – regulowana jest bezpośrednio przez Financial Conduct Authority z Wielkiej Brytanii. Marka ubezpiecza także swoich klientów na wypadek bankructwa na kwotę 1000 GBP – w przybliżeniu 5000 zł.

Zanim jednak zaczniemy korzystać z portfela ecoPayz powinniśmy przejść przez proces weryfikacji. Najlepiej jest to zrobić tuż po rejestracji i mieć „z głowy”. Weryfikacja tożsamości w ecoPayz jest bardzo prostym procesem – i firma koniecznie musi jej dokonać, aby móc kontynuować oferowanie nam swoich usług.

Kolejną rzeczą o której musimy tutaj pamiętać jest to, jak odpowiednio zabezpieczyć swoje konto. ecoPayz dba o bezpieczeństwo klientów, aczkolwiek muszą oni również sami unikać ewentualnych zagrożeń. Wszelkich prób wyłudzeń nie ma tutaj tak dużo jak w przypadku portfela Skrill, aczkolwiek nie oznacza to, że nie występują wcale. I co więcej, jako że popularność portfela ecoPayz w Polsce gwałtownie rośnie – możemy oczekiwać, że takich fałszywych e-maili proszących o podanie naszych danych bądź kliknięcie w podmieniony link będzie więcej.

Dlatego zawsze powinniśmy sprawdzać od kogo przyszedł dany e-mail i logować się tylko na oficjalnej stronie platformy ecoPayz. Ponadto firma umożliwia nam także ustawienie weryfikacji dwuskładnikowej – jest to obecnie najlepsze możliwe zabezpieczenie z którego koniecznie powinniśmy skorzystać – nawet jeśli nie trzymamy w swoim portfelu znaczącej ilości środków.

Opłaty

Prowadzenie konta ecoPayz jest zupełnie darmowe, aczkolwiek nie oznacza to, że wszystkie nasze czynności jakich będziemy dokonywać również pozostaną odpłatne. Tak nie jest w przypadku żadnego portfela internetowego i ecoPayz nie jest tutaj wyjątkiem. Poniżej zamieszczamy tabelkę ze wszystkimi opłatami pobieranymi przy korzystaniu z portfela ecoPayz.

Rodzaj czynności Opłata Dodatkowe informacje
Wpłata przelewem bankowym 0% – 7% Opłata zależy między innymi od naszego regionu zamieszkania.
Wpłata kartą kredytową 1.69% – 2.90% Dokładna opłata zależy od naszego regionu zamieszkania.
Wypłata na konto bankowe 25.09 zł – 42.52 zł Wypłata na konto bankowe nie jest możliwa dla najniższego poziomu konta ecoPayz – Classic.
Przelew między własnymi subkontami Nie jest naliczana żadna opłata za przelew środków między własnymi subkontami.
Przelew na inne konto ecoPayz 1.50% (min. 2.13 zł) Taki przelew pokrywa nadawca. Nie jest on możliwy w przypadku kont Classic oraz kosztuje 1.50% przelanej kwoty dla kont Silver. Dla wszystkich kont o wyższej randze jest on darmowy.
Przewalutowanie 1.25% – 2.99% Koszt przewalutowania jest różny w zależności od statusu naszego konta. Dla kont VIP jest to 1.25%; dla kont Gold i Platinum – 1.49%; a dla kont Classic i Silver – 2.99%.
Opłata za nieaktywność 6.38 zł miesięcznie Opłata pobierana jest co miesiąc, licząc od 13 miesiąca po upływie 12 miesięcy nieaktywności.

 

Jak już zapewne zauważyliśmy na podstawie powyższych informacji – w ecoPayz możemy wyróżnić rangi – i to kilka. Łącznie jest ich pięć: Classic, Silver, Gold, Platinum i VIP. Jak możemy się domyśleć – tą podstawową rangą od której startują wszyscy użytkownicy jest ranga Classic.

W zakładce ‚Opłaty i limity’ na stronie ecoPayz znajdziemy także naprawdę szczegółowe informacje odnośnie wszystkich limitów obowiązujących w tym portfelu internetowym. Znajdziemy tam między innymi informacje odnośnie maksymalnego bilansu konta, limitów wpłaty przez konto bankowe, czy wysokości maksymalnego przelewu od sprzedawcy.

Karta ecoPayz

W ecoPayz mamy także możliwość wyrobienia karty do konta – zarówno wirtualnej (ecoVirtualcard), jak i plastikowej (ecoCard). W obu przypadkach wyrobienie karty jest zupełnie darmowe. Aczkolwiek mogą zostać naliczone opłaty za korzystanie z tych kart – aby uzyskać szczegółowe informacje na ten temat prosimy zapoznać się z tabelą opłat na oficjalnej stronie ecoPayz.

Z kart ecoPayz możemy korzystać zupełnie tak jak z każdej innej karty. Oczywiście, karta wirtualna ogranicza nas do zakupów internetowych, podczas gdy za pomocą plastikowej możemy również płacić w sklepach stacjonarnych.

Należy jednak pamiętać, że żadna z tych kart nie jest dostępna w polskich złotówkach. Jedyne obsługiwane waluty na ten moment to: USD, GBP, EUR. Ponadto o kartę możemy się ubiegać dopiero po uzyskaniu rangi ‚Silver’ – czyli najłatwiejszej do uzyskania rangi zaraz po tej podstawowej (przyznawanej automatycznie po rejestracji).

Jakie kasyna obsługują ecoPayz?

Zapewniamy, że nie będziecie mieli najmniejszych problemów ze znalezieniem kasyna, które oferuje możliwość wpłaty za pośrednictwem ecoPayz. Jest to bardzo popularna i powszechnie akceptowana metoda. Aczkolwiek nie jest tak popularna jak „wielkie trio” – Skrill, Neteller i Paysafecard, więc naturalnie nie wszędzie będziemy mieli taką możliwość. Poniżej wymieniamy kilka kasyn w których bez problemu skorzystamy z tej metody płatności.